Schools rugby results – 14 April

 

Eerste spanne

Paarl boys high 21 – 10 Outenqua

Paul Roos 70 – 21 SACS

Oakdale 37 – 34 HTS Drostdy

Stellenberg  76 – 0 Strand

Boland Landbou vs Brackenfell

Durbanville 52 – 6 DF Malan

Rondebosch 19 – 31 Wynberg

Tygerberg  7 – 47 Belville

Kasselsvlei 32 – 23 De Kuilen

Worcester gim vs Swartland

Glenwood  47 – 7 Westville

Maritzburg College 15 – 14 Pretoria boys High

Northwood 23 – 50 DHS

Curro Hillcrest  17 – 7 Ashton College Balito

Brandwag 26 – 33 Marlow landbou

Grey high 71 – 12 Daniel Pienaar

Nico Malan 52 – 11 Humansdorp

Pearson 17 – 36 Framesby

Selborne College 73 – 0 Grens

Hudson park 19 – 12 Cambridge

Queens College 43 – 22 Stirling high

Muir College 15 – 36 Union High

Graeme College 52 – 14 Gill College

Westering 23 – 7 otto Du Plessis

Despatch 33 – 17 Kirkwood

Hangklip 13 – 8 Cradock

Grey College 66 – 15 Waterkloof

Upington vs Noord kaap

Landboudal 20 – 15 Jim Fouchee

Hoopstad 20 – 5 Welkom

Blouskool 21 – 20 HTS Welkom

Hentie Cilliers 0 – 23 Goudveld

Louis Botha 34 – 15 Fichardtpark

Wilgerivier 8 – 58 Welkom Gim

Voortrekker Beth 33 – 25 Rooiskool

Witteberg  36 – 21 Sentraal

St Benedicts 13 – 14 Parktown

Jeppe 24 – 21 KES

Northcliff 20 – 12  Benoni High

Monnas 52 – 10 HTS Middelburg

Rustenburg 56 – 29 Nelspruit

EG Jansen 52 – 24 Eldoraigne

Transvalia 38 – 0 Kempton park

Garsfontein 74 – 3 Pietersburg

Ben Vorster 52 – 50 Oos Moot

Wonderboom 31 – 17 Klerksdorp

Centurion 40 – 17 Frikkie Meyer

Lichtenburg 43 – 15 Noordheuwel

Middelburg 19 – 0 Potch Gimmies

Marais Viljoen 26 – 28 Wesvalia

Die Anker 21 – 8 Hugenote

Randburg 50 – 0 Oosterlig

Montana 16 – 18 Zwartkop

Potch Volkies 36 – 12 Jeugland

Alberton 38 – 27 Florida

Riebeeckrand 27 – 26 Linden

Hoogenhout 36 – 10 Hartebeespoort

Secunda 48 – 10 Bastion

Hans Moor 8 – 3 Standerton

Dr Malan 26 – 10 Brits

Wagpos 16 – 20 Heidelberg Volkies

Tuine 36 – 26 Die Wilgers

Dinamika 56 – 22 Jan Viljoen

Pionier 41 – 12  Pretoria Noord

Vryburg 34 – 31 Bekker

Piet Retief 38 – 10 Stofberg

Leeuwenhof 26 – 8 Fochville

Warmbad 19 – 32 Suiderberg

Curro Heuwelkruin  40 – 19 Louis Trichardt

Ellisras 36 – 17 Merensky

Frans Du Toit 41 – 10 Eric Louw

Ben Viljoen 6 – 22 Piet Potgieter

Hans Strijdom  34 – 16 Tom Naude

Koster 32 – 7 Sannieshof

FH Odendaal 10 – 0 Uitsig

Akasia 27 – 3 Cullinan

HTS Tuine 12 – 26 Erasmus

Curro Nelspruit 14 – 76 Baberton

Allen Gllen 24 – 10 Die Anker

 

 

Onder 16

Paarl boys high 21 – 26 Outenqua

Paul Roos 18 – 16 SACS

Oakdale 5 – 17 HTS Drostdy

Stellenberg 25 – 8 Strand

Boland Landbou 30 – 23 Brackenfell

Durbanville 72 – 0 DF Malan

Rondebosch 7 – 39 Wynberg

Tygerberg vs Belville

Kasselsvlei 19 – 19 De Kuilen

Worcester gim vs Swartland

Glenwood  32 – 26 Westville

Maritzburg College 42 – 10 Pretoria boys High

Northwood 51 – 0 DHS

Curro Hillcrest  10 – 24 Ashton College Ballito

Brandwag vs Marlow landbou

Grey high 62 – 0 Daniel Pienaar

Nico Malan 29 – 12 Humansdorp

Pearson 7 – 34 Framesby

Selborne College 41 – 12 Grens

Hudson park 40 – 5 Cambridge

Queens College 31 – 5 Stirling high

Muir College 17 – 56 Union High

Graeme College 39 – 0 Gill College

Otto Du Plessis 19 – 17 Westering

Hangklip 44 – 12 Cradock

Grey College 58 – 0 Waterkloof

Upington vs Noord kaap

Landboudal 0 – 52 Jim Fouchee

Hentie Cilliers 19 – 26 Goudveld

Wilgerivier 3 – 24 Welkom Gim

Voortrekker Beth 73 – 7 Rooiskool

Witteberg  45 – 7 Sentraal

St Benedicts 63 – 12 St Andrews Bloem

Jeppe 17 – 38 KES

Northcliff 45 – 7  Benoni High

Monnas vs HTS Middelburg

Rustenburg 33 – 10 Nelspruit

EG Jansen 53 – 22 Eldoraigne

Transvalia 22 – 28 Kempton park

Garsfontein 90 – 0 Pietersburg

Ben Vorster 36 – 23 Oos Moot

Wonderboom 8 – 57 Klerksdorp

Lichtenburg 19 – 7 Noordheuwel

Montana 13 – 38 Middelburg

Zwartkop 25 – 7 Potch Gim

Marais Viljoen 40 – 14 Wesvalia

Die Anker 29 – 39 Jeugland

Hugenote 51 – 0 Potch Volkies

Alberton 20 – 19 Florida

Hans Moor 12 – 13 Secunda

Bastion 19 – 15 Brits

Riebeeckrand 12 – 45 Hartebeespoort

Linden 8 – 7 Dr Malan

Hoogenhout 26 – 14 Standerton

Jan Viljoen 38 – 12 Dinamika

Vryburg 33 – 32 Leeuwenhof

Bekker 12 – 5 Wolmaranstad

Warmbad 32 – 0 Suiderberg

Curro Heuwelkruin  43 – 27 Louis Trichardt

Ellisras 30 – 24  Merensky

Frans Du Toit 75 – 0 Eric Louw

Ben Viljoen 26 – 19 Piet Potgieter

Hans Strijdom 52 – 7 Tom Naude

Lydenburg 35 – 15 Bergvlam

FH Odendaal 14 – 27 Uitsig

Akasia 15 – 0 Cullinan

HTS Tuine 0 – 46 Erasmus

Curro Nelspruit 33 – 38 St John’s

Allen Glen 22 – 0 carletonville

Onder 15

Paarl boys high 25 – 21 Outenqua

Paul Roos 36 – 5 SACS

Oakdale 31 – 5 HTS Drostdy

Stellenberg  49 – 0 Strand

Boland Landbou 17 – 6 Brackenfell

Durbanville 39 – 6 DF Malan

Rondebosch 12 – 12 Wynberg

Tygerberg vs Belville

Kasselsvlei 17 – 31 De Kuilen

Worcester gim vs Swartland

Glenwood  13 – 22 Westville

Maritzburg College 36 – 12 Pretoria boys High

Northwood 22 – 12 DHS

Brandwag 24 – 24 Marlow landbou

Grey high 47 – 0 Daniel Pienaar

Nico Malan 50 – 0 Humansdorp

Pearson 17 – 0 Framesby

Selborne College 57 – 5 Grens

Hudson park 37 – 14 Cambridge

Queens College 19 – 22 Stirling high

Muir College 50 – 6 Union High

Graeme College 62 – 0 Gill College

Grey College 53 – 0 Waterkloof

Hangklip 43 – 14 Cradock

Otto Du Plessis 8 – 0 Westering

Upington vs Noord kaap

Landboudal 7 – 29 Jim Fouchee

Hentie Cilliers 0 – 10 Goudveld

Wilgerivier 0 – 54 Welkom Gim

Voortrekker Beth 54 – 0 Rooiskool

Witteberg 31 – 5 Sentraal

St Benedicts 12 – 26 Parktown

Jeppe 12 – 15 KES

Northcliff 22 – 10  Benoni High

Monnas 19 – 10 HTS Middelburg

Rustenburg 36 – 22 Nelspruit

EG Jansen 56 – 0 Eldoraigne

Transvalia 24 – 21 Kempton park

Garsfontein 8 – 3 Pietersburg

Ben Vorster 24 – 14 Oos Moot

Wonderboom  12 – 24 Klerksdorp

Lichtenburg 33 –  10 Wesvalia

Montana 37 – 3 Middelburg

Zwartkop 55 – 14 Potch Gimmies

Die Anker 0 – 50 Marais Viljoen

Potch Volkies 5 – 17 Jeugland

Noordheuwel 40 – 0 Hugenote

Oosterlig 27 – 24 Driehoek

Dr Malan 22 – 17 Florida

Brits 17 – 28 Linden

Alberton 29 – 5 Bastion

Hoogenhout 31 – 0 Hans Moor

Secunda 19 – 12 Hartebeespoort

Riebeeckrand 12 – 27 Standerton.

 

Wagpos 0 – 45 Heidelberg Volkies

Dinamika 26 – 15  Jan Viljoen

Bekker 0 – 17 Vryburg

Warmbad 5- 22 Suiderberg

Ellisras 18 – 12  Merensky

Frans Du Toit 40 – 5 Eric Louw

Ben Viljoen 5 – 37 Piet Potgieter

Hans Strijdom 10 – 39 Tom Naude

Koster 36 – 0 Sannieshof

FH Odendaal 0 – 17 Uitsig

Akasia 12 – 0 Cullinan

HTS Tuine 0 – 57 Erasmus

Curro Nelspruit 64 – 3 Baberton

Carletonville 17 – 0 Belvedere

 

Onder 14

Paarl boys high 10 – 8 Outenqua

Paul Roos 28 – 7 SACS

Oakdale 14 – 12 HTS Drostdy

Stellenberg  60 – 0 Strand

Boland Landbou 41 – 7 Brackenfell

Durbanville  71 – 0 DF Malan

Rondebosch 5 – 19 Wynberg

Tygerberg vs Belville

Kasselsvlei 0 – 36 De Kuilen

Worcester gim vs Swartland

Glenwood  19 – 38 Westville

Maritzburg College 76 – 3 Pretoria boys High

Northwood 12 – 10 DHS

Curro Hillcrest  22 – 21 Ashton College Ballito

Brandwag vs Marlow landbou

Grey high 55 – 10  Daniel Pienaar

Nico Malan 57 – 0 Humansdorp

Pearson 5 – 20 Framesby

Selborne College 43 – 14 Grens

Hudson park 33 – 19 Cambridge

Queens College 26 – 36 Stirling high

Muir College 22 – 10 Union High

Graeme College 43 – 0 Gill College

Otto Du Plessis 3 – 15 Westering

Hangklip 24 – 10 Cradock

Grey College 78 – 0 Waterkloof

Upington vs Noord kaap

Landboudal 0 – 27 Jim Fouchee

Hentie Cilliers 22 – 17 Goudveld

Wilgerivier vs Welkom Gim

Voortrekker Beth 12 – 10 Rooiskool

Witteberg  7 – 32 Sentraal

St Benedicts 10 – 17 Parktown

Jeppe 7 – 34 KES

Northcliff 39 – 5  Benoni High

Monnas 40 – 5 HTS Middelburg

Rustenburg 38 – 19 Nelspruit

EG Jansen 33 – 0  Eldoraigne

Transvalia 51 – 0 Kempton park

Garsfontein 67 – 5 Pietersburg

Ben Vorster 7 – 17 Oos Moot

Wonderboom 3 – 56 Klerksdorp

Lichtenburg 0 – 17 Die Anker

Montana 14 – 7 Middelburg

Zwartkop 31 – 7 Potch Gimmies

Marais Viljoen 19 – 36 Noordheuwel

Potch Volkies 50 – 0 Hugenote

Oosterlig 17 – 7 Randburg

Wesvalia 55 – 0 Jeugland

Alberton 3 – 50 Florida

Brits 5 – 0 Dr Malan

Secunda 38 – 14 Hartebeespoort

Hoogenhout 12 – 5 Hans Moor

Standerton 19 – 19 Linden

Bastion 32 – 0 Riebeeckrand.

Secunda 38 – 14 Hartebeespoort

Hans Moor 5 – 12 Hoogenhout

Wagpos 7- 12 Heidelberg Volkies

Dinamika 41 – 7 Jan Viljoen

Bekker 0 – 27 Fochville

Warmbad 32 – 0 Suiderberg

Curro Heuwelkruin  44 – 0 Louis Trichardt

Ellisras 19 – 34 Merensky

Ben Viljoen 31 – 10 Piet Potgieter

Hans Strijdom 7 – 19 Tom Naude

FH Odendaal 0 – 21  Uitsig

Akasia 10 – 7 Cullinan

HTS Tuine 12 – 37 Erasmus

Curro Nelspruit 50 – 0 Baberton

Allen Glen 27 – 0 Carletonville

 

 

Easter festival awards

 

 

Our Easter festival rewards

KES Easter  festival

Team of the festival: Wynberg

Unbeaten: Jeppe boys and Wynberg boys

Surprise of the festival: Ben Voster

 

St John’s Easter festival:

Team of the festival: Paul Roos

Unbeaten: Paul Roos; Hilton College and Helpmekaar

Surprise of the festival: Hilton College

 

St Stithians Easter festival

Team of the festival: Bishops

Unbeaten: Rondebosch; SACS; Bishops; St Andrews College

Surprise of the festival: Kingswood College

 

Kearsney Easter festival:

Team of the festival: HTS Drostdy

Unbeaten: Framesby; DHS; HTS Drostdy

Surprise of the festival: DHS

 

St Dunstant’s  Easter festival

Team of the festival:  St Benedict’s

Unbeaten: Springs boys high; Hans Moor; Reddam House Bedfordview; St John’s (Harare); St Benedict’s

Surprise of the festival: Springs boys high.

 

Combined awards

Team of the Easter festival 2018 is: HTS Drostdy

Surprise of the festival 2018 is: DHS

 

All the results from all the festival in SA

Namgola Parys rugby week

Glenwood rugby festival

NTK  rugby week

Twizza Fichardpark rugby toernooi

Tony Stoops festival

All the First XV schools rugby results 31 March

Kearsney Easter festival

Framesby 13 – 10 Pretoria boys high
DHS 24 – 7 Queens College
Kearsney 20 – 11 Noord Kaap
Glenwood 39 – 0 Dale College
HTS Drostdy 22 – 14 welkom Gim
Selborne College 33 – 19 HTS Middelburg.

St Stithians Easter festival

Graeme College 16  – 15 Parktown
Clifton 29 – 31 St Andrews College
Rondebosch 15 – 10 Kingswood College
Grey PE 30 – 15 Maritzburg College
SACS 34 – 10 Michaelhouse
St Stithians 7 – 35 Bishops

St John’s Easter festival results

Lions XV 12 – 28 St Alban’s
Eye of the Tiger 5 – 31 Florida
Nelspruit 29 – 17 St Davids
Helmekaar 33 – 19 Windhoek gim
HTS Daniel Pienaar 5 – 68 Paul Roos
St John’s 12 – 15 Hilton  College

KES Easter festival

Muir College 3 – 48 Noordheuwel
Ben Vorster 38 – 28 Northwood
Marais Viljoen 22 – 23 Hudson park
Eldoraigne 22 – 12 Westville
Jeppe 21 – 13 Marlow Landbou
KES 17 – 23 Wynberg.

Noord Suid toernooi

EG Jansen 43 – 28 Durbanville
Monument 41 – 19 Stellenberg
Waterkloof 20 – 57 Paarl Gim
Garsfontein v31 – 43 Grey-kollege
Menlopark 20 – 19 Outeniqua.

St Dunstans Easter festival

De La Sale 5 – 17 Reddam House Bedfordview
Watershed College 5 – 22 Springs boys high
Hans Moor 24 – 3 Hellenic Academy
HTS Tuine 27 – 31 Cornwall Hill College
St Dunstan’s 10 – 10 Ashton Balito
St John’s (Harare) 20 – 20 St Benedict’s
Falcon College 27 – 26 Vereeniging Gim.

Port Natal rugby week

Vootrekker PMB 66 – 7 Umzinyathi
Sarel Cilliers 15 – 38 Secunda
George Campbell 15 – 17 Generaal Hertzog
Port Natal skool 20 – 5 Baberton.

Tony Stoops festival day 2

Tygerberg 40 -21 Schoonspruit
Piketberg 24 – 17 Jan Kriel
Vredenburg 20 – 17 Lutzville
Swartland 42 – 0 Hottentots Holland
Paulus Joubert 10 – 7 Ashton Secondary
Belville South 29 – 0 Dirskie Uys
Hopefield  47 – 6 Bridgton
Cederberg Academy 31 – 26 Sutherland
Brackenfell 38 – 3 Klein Nederburg
Emile Wedder 19 – 22 Knysna
De Kuilen 19 – 17 Weston
HTS Belville 10 – 43 New Orleans
Groenberg 49 – 33 Monument Park
Groendal 17 – 17 Alexander road
Porterville 17 – 17 Oudtshoorn
Langenhoven Gim 27 – 27 Otto Du Plessis

Al the junior rugby weeks results day 2

 

Kwagga Junior rugby week

Onder 14

Diamantveld 17 – 24 Wynberg

Grey High 38 – 10 Monnas

Affies 10 – 3 Boland landbou

Waterkloof 17 – 34 Outeniqua

Menlopark 26- 19 Paarl Boys high

Langenhven Gim 19 – 12 HTS Middelburg

Kleksdorp 7 – 24 Stellenberg

Durbanville 60 – 7 Noordheuwel

Garsfontein 5 – 24 Paul Roos

Zwartkop 27 – 5 Parel Vallei

Pearson 12 – 24 Curro Nelspruit

Robertson 10 – 34 Windhoek Gim

Jeugland 7 – 31 Menlopark B

Hugenote (Wellington) 12 – 49 Ben Vorster

Heidelberg Volkskool 21 – 12 Windhoek Gim.

Onder 15

Heidelberg Volkskool 27 – 5 Parel Vallei

Hugenote (Wellington) 24 – 24 Ben Vorster

Kwaggas B 19 – 14 Belville

Jeugland 12 – 42 Langenhoven Gim

Boland landbou 5 – 14 Grey High

Outeniqua 61 – 0 Diamantveld

Curro Nelspruit 5 – 12 Pearson.

Paarl Boys high U/15 rugby festival

Day  2

WP XV 38 vs 0 Menlopark
Paarl Boys’ High XV 52 vs 0 Durbanville
HTS Middelburg XV 0 vs 50 Paul Roos XV
Monument 21 vs 17 Stellenberg
Noordheuwel 17 vs 22 Paul Roos
Oakdale 50 vs 0 Rustenburg
Durbanville 67 vs0 Framesby
Paarl Boys’ High 38 vs 5 HTS Middelburg
Menlopark 31 vs 7 Paarl Gimnasium
Grey College 35 vs 3 Westville.

Paarl gim toernooi

Onder 16

Framesby 45 – 0 Noordheuwel

Diamantveld 28 – 27 Eldoraigne

Durbanville 39 – 20 Potch Gimnasium

Marlow 23 – 29 Rustenburg

Bellville 24 – 10 Nelspruit

Duineveld 47 – 26 Centurion

HTS  Middelburg 18 – 31 Outeniqua

Stellenberg 20 – 5 Kempton park

SACS 44 – 14 Michaelhouse

Grey kollege 48 – 20 Garsfontein

Boland Landbou 20 – 28 EG Jansen

Paarl gim 46 – 5 Waterkloof

Oakdale 17 – 15 Monument

Paarl Boys 15 – 38 Menlopark

Paul Roos 18 – 13 Affies

 

Onder 14

Paarl gim 47 – 5 Rustenburg

Bellville 20 – 17 Kempton park

Framesby 44 – 0 Eldoraigne

Brandwag 24 – 8 Nelspruit

Oakdale 17 – 29 Grey kollege.

Jeppe Rhino U/16 Rugby week

Day 2

Pretoria Boys 23 – 10 St Charles
Helpmekaar 20 – 14 Bishops
Westville  7 – 24 KES
Grey High 7 – 14 Jeppe
Golden Lions XV 12 – 16 Wesvalia
Lichtenburg 22 – 12 Zwartkop
St Benedict’s  29 – 3 Florida
Ben Vorster 33 – 10 Parktown.

Parktown U/14 and U/15 rugby week

U14 / U15 Rugby Festival

Results from 1st Day
A Field
U14 Parktown 35 Cornwall 0
U14 KES 0 Helpmekaar 19
U15 Northwood 17 St Davids 12
U14 Michaelhouse 7 Pretoria 5
U15 St Stithians 45 Cornwall 7
U14 St Johns 38 Randburg 0
U15 Pretoria 29 Randburg 20
U14 Parktown 24 Michaelhouse 0

B Field
U14 St Stithians 0 Hilton 7
U14 Northwood 45 St Davids 0
U14 St Johns 52 Fourways 0
U14 St Stithians 0 KES 33
U14 Helpmekaar 17 Hilton 18
U14 St Charles v Cornwall (no score available)
U15 Parktown 74 Southdowns 12
U14 Helpmekaar 12 Jeppe 0

Results from 2nd Day (Thursday 29th)
A Field
U14 Cornwall 0 Michaelhouse 42
U14 St Stithians 0 Helpmekaar 43
U15 St Davids 28 Cornwall 26
U14 Parktown 0 St Charles 14
U14 Northwood 31 St Johns 12
U15 St Stithians 87 Southdowns 0
U14 Hilton 7 KES 6
U14 Jeppe 38 St Stithians 7
U15 Pretoria 18 Northwood 22
U14 St Davids 7 – 26 Randburg
U14 Pretoria 25 Cornwall 0
U15 Parktown 38 Randburg 14

B Field
U14 Northwood 37 Randburg 0
U14 Fourways 5 St Davids 19
U14 Jeppe 40 KES 0
U14 Fourways 0 Randburg 40
U14 Pretoria 14 St Charles 12
U14 St Davids 0 St Johns 47
U14 Parktown 7 Pretoria 7
U14 Michaelhouse v St Charles (no score available)
U14 Northwood v Fourways (no score available)
U14 Jeppe v Hilton (no score available)

All the the results as they come in 26 March – 29 March

29 March 2018

Oakdale rugby week day one

Hermanus (19) 24
vs
Jeugland (5) 22

 

Potchefstroom Gim (3) 25
vs
Duineveld (3) 27

Lichtenburg (24) 48
vs
Wilgerivier (8) 8

Augsburg (0) 12
vs
Montagu (26) 60

Upington (13) 20
vs
Wesvalia (12) 17

Diamantveld (12) 12
vs
Zwartkop (7) 19

Klerksdrop (3) 3
vs
Die Brandwag ((10) 31

Bethlehem Voortrekker (19) 22
vs
St Charles College (0) 17

Oakdale(24) 31
vs
Grey Bloem, Cherries (5) 19

De Aar (5) 24
vs
Porex Labori (20) 30

Overberg (0) 13
vs
Strand (0) 10

Robertson (0) 0
vs
Landboudal (17) 25

Bellville (5) 15
vs
Rustenburg (19) 24

Langenhoven Gim (7) 17
vs
Oosterlig (5) 12

Kemptonpark (28) 35
vs Hugenote (7) 14

 

Kearsney Easter festival

Kearsney College 25 – 26  HTS Middelburg

Queens College 10 – 14 Pretoria Boys high

Glenwood 29 – 26 HTS Drostdy

Dale College 5 – 15  Framesby

Selborne College 13 – 16 DHS

Welkom Gim 28 – 3 Noord Kaap.

KES Easter festival

Marais Viljoen 10 – 39 Marlow landbou

Muir College 7 – 50 Northwood

Noordheuwel 7 – 50 Wynberg

Eldoraigne 26 – 47 Hudson park

KES 28 – 20 Westville

Jeppe 29 – 26 Ben Vorster.

St Stithians Easter festival

Parktown 12 – 35 Rondebosch

Graeme College 0 – 26 Clifton school

Bishops 27 – 10 Grey PE

Kingswood College 30 – 30 St St Stithians

St Andrews College 24 – 15 Michaelhouse

Maritzburg College 7 – 35  SACS

St John’s Easter festival

St Davids 24 – 17 Eye of the Tiger

Paul Roos 78 – 10 Lions XV

HTS Daniel Pienaar 28 – 22 Florida

Windhoek Gim 17 – 26 St Alban’s

Hilton College 10 – 8 Nelspruit

St John’s 3 – 7 Helpmekaar.

St Dunstans Easter festival

Springs boys high 22 – 12  Hellenic Academy

Watershed College 1 2 – 55 Hans Moor

St Dunstans college 14 – 34 Reddam House Bedfordview

Ashton College 22 – 14 De La Sale

Falcon College 69 – 3 Cornwall College

St Benedicts 19 – 0 Vereeniging Gim

St John’s (Harare) 68 – 6 HTS Tuine.

Paarl boys high U/15 rugby week

Menlopark XV 8 vs 50 Paarl Boys’ High XV
HTS Middelburg XV 0 vs 52 WP XV
Paul Roos Gymnasium XV 53 vs 0 Durbanville XV
Framesby 12 – 47 Rustenburg
Stellenberg 10 – 15 HTS Middelburg
Noordheuwel 10 – 48 Oakdale
Durbanville 26 – 0 Westville
Menlopark 52 – 7 Paul Roos Gymnasium
Grey College 23 – 8 Paarl Gimnasium
Paarl Boys’ High 31 – 5 Monument.

Paarl Gim toernooi

Michaelhouse 12 – 10 Kempton park
Framesby 7 – 15 Monnas
Outeniqua 40 – 3 Waterkloof
Potch Gim 14 – 17 Duineveld
Stellenberg 44 – 3 Centurion
EG Jansen 50 – 12 Diamantveld
Marlow 7 – 12 HTS Middelburg
Durbanville 7 – 17 Garsfontein
Belville 14 – 10 Eldoraigne
SACS 28 – 7 Nelspruit
Oakdale 30 – 7 Noordheuwel
Boland Landbou 30 – 14 Rustenburg
Paarl Boys 12 – 13 Affies
Paul Roos 7 – 24 Menlopark
Paarl Gim 31 – 14 Grey College

Onder 14

Belville  vs Eldoraigne
Oakdale  58 – 0 Kempton park
Rustenburg  22 – 10 Brandwag
Framesby  15 – 0 Nelspruit
Paarl Gim  8 – 3 Grey College.

 

Rhino Jeppe U/16 rugby festival

Westville 35 – 19 Pretoria Boys
Parktown 7 – 27 Grey High
St Charles  22 – 20 St Benedicts
KES 7 – 31 Helpmekaar
Jeppe 10 – 46 Bishops
Wesvalia 59 – 20 Die Anker

White Field 

Ben Vorster 22 – 13 Zwartkop
Florida 12 – 30 Lions XV
Northwood 36 – 12 Lichtenburg

 

27 Maart 2018

NWU Vaal Super reeks

First XV

Brits 22 – 29 Hans Moor

Dr Malan 23 – 10 Linden

Riebeeckrand 25 – 0 Hartebeespoort

Alberton 47 – 7 Hoogenhout

Secunda 41 – 29 Bastion

Standerton 31 – 48 Florida

U/16

Brits 5 – 38 Hans Moor

Dr Malan 10 – 6 Linden

Riebeeckrand 10 – 29 Hartebeespoort

Alberton 34 – 7 Hoogenhout

Secunda 51 – 21 Bastion

Standerton 29 – 40 Florida.

U/15

Brits 43 – 5 Hans Moor

Dr Malan 19 – 14 Linden

Riebeeckrand 0 – 26 Hartebeespoort

Alberton 21 – 12 Hoogenhout

Secunda 10 – 5 Bastion

Standerton 7 – 59 Florida.

U/14

Brits 49 – 7 Hans Moor

Dr Malan 33 – 12 Linden

Riebeeckrand 0 – 59 Hartebeespoort

Alberton 36 – 14 Hoogenhout

Secunda 52 – 0 Bastion

Standerton 7 – 60 Florida.

PUK Super 16 reeks

Eerste spanne

Pionier 19 – 21 Piet Retief

O/16

Pionier 6 – 45 Piet Retief

O/15

Pionier 0 – 36 Piet Retief

O/14

Pionier 15 – 43 Piet Retief.

Super reeks

Eerste spanne

Heidelberg Volkies 32 – 19 Brandwag

Jan Viljoen 5 – 10 Wagpos

Vereeniging gim 14 – 18 Dinamika

Die Wilgers 48 – 26 Bergsig

Genl Hertzog 22 – 38 Ligbron.

O/16

Heidelberg Volkies 54 – 0 Brandwag

Jan Viljoen 26 – 17 Wagpos

Vereeniging gim 27 – 24 Dinamika

Die Wilgers 15 – 16 Bergsig

Genl Hertzog 0 – 31 Ligbron.

O/15

Heidelberg Volkies 47 – 7 Brandwag

Jan Viljoen 19 – 15 Wagpos

Vereeniging gim 0 – 43 Dinamika

Die Wilgers 14 – 12 Bergsig

Genl Hertzog 5 – 24 Ligbron.

O/14

Heidelberg Volkies 24 – 14 Brandwag

Jan Viljoen vs Wagpos

Vereeniging Gim 0 – 27 Dinamika

Die Wilgers 5 – 20 Bergsig

Genl Hertzog 0 – 69 Ligbron.

Noord/Suid toernooi

28 Maart 2018

Waterkloof 22 – 17 Durbanville
Garsfontein 50 – 22 Outeniqua
EG Jansen 32 – 54 Paarl Gim
Monument 26 – 25 Boland Landbou
Menlopark 42 – 20 Stellenberg.

2018 Mauritz Hansen rugby week

 

Day 3

Span Punte Skole Punte
1ste 33 Hugenote vs Northcliff 10
1ste 14 Pionier vs Piet Potgieter 28
1ste 7 HTS Witbank vs Lydenburg 43
1ste 21 Hans Strijdom vs HTS John Vorster 27
1ste 20 Ellisras vs Tuine 14
2es finaal 24 Affies Rooiharte vs Oos Moot 15
O/14 finaal 7 Oos Moot vs Dr EG Jansen 22
O/15 finaal 14 Piet Potgieter vs Witteberg 31
O/16 finaal 19 Witteberg vs Hugenote 18
1ste finaal 28 Oos Moot vs Witteberg 26
O/16 10 HTS Tom Naude vs Wolmaransstad 12
O/16 15 Secunda vs Driehoek 19
2de 5 Piet Potgieter vs Affies Geelkobras 12
O/16 12 Piet Potgieter vs Dinamika 7
O/16 10 Oos Moot vs Rob Ferreira 13
O/16 13 Ligbron vs Erasmus 12
O/16 0 HTS Witbank vs Ellisras 21
O/16 50 Hans Strijdom vs Lydenburg 7
O/16 35 Frikkie Meyer vs HTS John Vorster 17
1ste 24 Carletonville vs Curro Hazeldean 19
1ste 29 Port Natal vs Dinamika 19
2de 31 HTS John Vorster vs Morgenzon 0
2de 50 Witteberg vs Dinamika 5
O/16 7 Curro Hazeldean vs Northcliff 27
O/15 21 Driehoek vs Dinamika 26
1ste 3 Erasmus vs Morgenzon 25
1ste 0 HTS Tom Naude vs Brits 0
2de 7 Hans Strijdom vs HTS Rustenburg 10
O/14 7 Waterberg vs HTS Tom Naude 17
O/14 24 Lydenburg vs Northcliff 12
O/14 5 Ellisras vs Dinamika 36
O/14 5 HTS John Vorster vs Hans Strijdom 17
O/14 12 Oosterlig vs Piet Potgieter 24
O/14 24 HTS Witbank vs Witteberg 33
O/15 5 Lydenburg vs Oosterlig 22
O/15 26 Oos Moot vs HTS Tom Naude 22
O/15 38 Carletonville vs Morgenzon 7
O/16 5 Oos Moot B vs Brits 50
O/16 34 Jeugland vs Tuine 10
O/15 7 HTS John Vorster vs Ellisras 15
O/15 44 Hans Strijdom vs Northcliff 10

 

Day 2

Span Punte Skole Punte
O/16

35

Witteberg vs Oos Moot

0

1ste

14

Curro Hazeldean vs HTS Witbank

72

1ste  10 Carletonville vs Brits  24
1ste  22 HTS Tom Naude vs Erasmus  10
1ste  21 Hugenote vs HTS John Vorster  27
1 ste  15 Piet Potgieter vs Port Natal  12
1 ste  10 Morgenzon Landbou vs Northcliff  15
1 ste  22 Ellisras vs Dinamika  3
1 ste  9 Pionier vs Witteberg  17
1 ste  19 Tuine vs Hans Strijdom  8
1 ste  17 Oos Moot vs Lydenburg  12
B-veld
Span Punte Skole Punte
O/16

12

Wolmaransstad vs Curro Hazeldean

20

O/16  14 Ligbron vs Brits  0
O/16  12 HTS John Vorster vs Erasmus  17
O/16  12 Piet Potgieter vs Secunda  21
O/16  31 Northcliff va Oos Moot B  0
O/16  17 Hans Strijdom vs Dinamika  12
0/16  21 Frikkie Meyer vs Jeugland  5
O/16  3 Tuine vs HTS Witbank  28
O/16  10 Ellisras vs Lydenburg  0
O/16  10 Rob Ferreira vs Hugenote  18
C-veld
Span Punte Skole Punte
O/16

5

HTS Tom Naude vs Driehoek

38

O/15  12 Carletonville vs Driehoek  21
2de  15 Witteberg vs Affies Geelkobras  21
O/15  51 HTS John Vorster vs Hans Strijdom  0
O/15  21 Piet Potgieter vs Dinamika  7
2de  5 Morgenzon Landbou vs HTS Rustenburg  36
2de  13 Hans Strijdom vs Dinamika  5
2de  17 Oos Moot vs Piet Potgieter  7
2de  21 Affies Rooiharte vs HTS John Vorster  6
O/15  9 Witteberg vs Ellisras  7
Laerskool Eugene N Marais (D-veld)
Tyd Span Punte Skole Punte
08:00 O/14

5

Lydenburg vs Ellisras

24

09:00 O/14  14 Waterberg vs Northcliff  10
10:00 O/14  7 Piet Potgieter vs Dinamika  24
11:00 O/14  12 HTS Tom Naude vs Oosterlig  16
12:00 O/14  10 Hans Strijdom vs HTS Witbank  17
13:00 O/14  22 Oos Moot vs Witteberg  10
14:00 O/14  60 Dr E G Jansen vs HTS John Vorster  5
15:00 O/15  19 HTS Tom Naude vs Lydenburg  12
16:00 O/15  38 Northcliff vs Morgenzon  12
17:00 O/15  23 Oosterlig vs Oos Moot  21

Day One

A-veld

A1 07:30 O/16 Hugenote 36 – 0  Hans Strijdom
A2 08:30 1ste HTS John Vorster 12 – 26 Lydenburg
A3 09:30 1ste Tuine 33 – 0 HTS Witbank
A4 10:30 1ste Morgenzon 29 – 19 Carletonville
A5 11:30 1ste Oos Moot 28 – 13 Piet Potgieter
A6 12:30 1 ste Brits 27 – 31 Ellisras
A7 13:30 1 ste Dinamika 25 – 17 HTS Tom Naude
A8 14:30 1 ste Hugenote 7 – 24 Pionier
A9 15:30 1 ste Northcliff 49 – 0 Curro Hazeldean
A9 16:30 1 ste Port Natal 27 – 33 Witteberg
18:00 Spelers tree aan vir optog
18:45 Openingseremonie
A10 19:30 1 ste Hans Strijdom 26 – 3 Erasmus

B-veld

B1 07:30 O/16 Ellisras 15 – 14  Secunda
B2 08:30 O/16 Oos Moot B 10 – 10 Curro Hazeldean
B3 09:30 O/16 HTS Tom Naude 14 – 43 Erasmus
B4 10:30 O/16 Wolmaransstad 7 – 29 Northcliff
B5 11:30 O/16 Dinamika 5 – 35 HTS Witbank
B6 12:30 O/16 Tuine 21 – 19 Driehoek
B7 13:30 0/16 Ligbron 21 – 24 HTS John Vorster
B8 14:30 O/16 Witteberg 38 – 5 Piet Potgieter
B9 15:30 O/16 Rob Ferreira 49 – 7 Frikkie Meyer
B10 16:30 O/16 Oos Moot 12 – 7 Jeugland

C-veld

C1 07:30 O/16 Brits 5 – 38 Lydenburg
C2 08:30 O/15 Oos Moot 5 – 29 Piet Potgieter
C3 09:30 2de HTS John Vorster 19 – 0 HTS Rustenburg
C4 10:30 O/15 Dinamika 31 – 0 Lydenburg
C5 11:30 O/15 Oosterlig 14 – 26 Witteberg
C6 12:30 2de Affies Rooi Harte 36 – 0 Witteberg
C7 13:30 2de Hans Strijdom 51 – 0 Morgenzon  Landbou
C8 14:30 2de Dinamika 14 – 17 Piet Potgieter
C9 15:30 2de Oos Moot 17 – 10 Affies Geel Kobra
C10 16:30 O/15 Driehoek 5 – 48 Ellisras

Laerskool Eugene N Marais (D-veld)

D1 07:30 O/14 Piet Potgieter 0 – 51 Dr E G Jansen
D2 08:30 O/14 HTS Witbank 34 – 0 Waterberg
D3 09:30 O/14 Oos Moot 36 – 0 Dinamika
D4 10:30 O/14 HTS John Vorster 20 – 19 Oosterlig
D5 11:30 O/14 HTS Tom Naude 43 – 29 Northcliff
D6 12:30 O/14 Hans Strijdom 45 – 29 Lydenburg
D7 13:30 O/14 Witteberg 41 – 5 Ellisras
D8 14:30 O/15 Carletonville 74 – 7 Northcliff
D9 15:30 O/15 Morgenzon 8 – 61 Hans Strijdom
D10 16:30 O/15 HTS Tom Naude 0 – 15 HTS John Vorster

Schools rugby results 24 March 2018

Schools rugby results 27 March 2018

Graeme College rugby day

First XV

Selborne College 27 – 18 Marlow landbou

Dale College 14 – 13 Nico Malan

Queens College 27 – 43 Brandwag

Kingswood College 13 – 22 Framesby

Graeme College 5 – 34 Grey High

St Andrews 22 – 14 Hudson park

Pearson 34 – 19 Muir College

Union High 17 – 14 Cambridge

Port Alfred 13 – 18  Nathaniel Nyaluza

 

PUK Prestige reeks

Eerste spanne

Die Anker vs Wesvalia (27 Maart gespeel)
Potch Volkskool 39 – 22 Noordheuwel
Zwartkop 56 – 13 Driehoek
Middelburg vs Randburg
Potch Gim 27 – 21 Montana
Oosterlig vs HTS Witbank (27 Maart gespeel)
Jeugland 26 – 20 Hugenote
Lichtenburg 37 – 31  Marais Viljoen

Onder 16

Die Anker vs Wesvalia (27 Maart gespeel)
Potch Volkskool 10 – 38 Noordheuwel
Zwartkop 33 – 7 Driehoek
Middelburg vs Randburg
Potch Gim 27 – 29 Montana
Oosterlig vs HTS Witbank
Jeugland 22 – 33 Hugenote
Lichtenburg 18 – 20 Marais Viljoen.

Onder 15

Die Anker vs Wesvalia (27 Maart gespeel)
Potch Volkskool 5 – 43 Noordheuwel
Zwartkop 50 – 0 Driehoek
Middelburg vs Randburg
Potch Gim 0 – 41 Montana
Oosterlig vs HTS Witbank (27 Maart gespeel)
Jeugland 19 – 15 Hugenote
Lichtenburg 3 – 36 Marais Viljoen

Onder 14

Die Anker vs Wesvalia (27 Maart gespeel)
Potch Volkskool 7 – 40 Noordheuwel
Zwartkop 50 – 0 Driehoek
Middelburg vs Randburg
Potch Gim 0 – 52 Montana
Oosterlig vs HTS Witbank(27 Maart gespeel)
Jeugland 20 – 20 Hugenote
Lichtenburg 12 – 17 Marais Viljoen.

Tuks reeks

Eerste spanne

EG Jansen vs Rustenburg (11 April)
Eldoraigne 5 – 74 Menlopark
HTS Middelburg 12 – 12 Pietersburg
Kempton Park vs Monument
Transvalia 48 – 31 Garsfontein.

Onder 16

EG Jansen vs Rustenburg (11 April)
Eldoraigne 13 – 38 Menlopark
HTS Middelburg 94 – 5 Pietersburg
Kempton Park vs Monument
Transvalia 10 – 50 Garsfontein

Onder 15

EG Jansen vs Rustenburg (11 April)
Eldoraigne 0 – 54 Menlopark
HTS Middelburg 5 – 5 Pietersburg
Kempton Park vs Monument
Transvalia 11 – 20 Garsfontein.

Onder 14

EG Jansen vs Rustenburg (11 April)
Eldoraigne 0 – 50 Menlopark
HTS Middelburg 69 – 7 Pietersburg
Kempton Park vs Monument
Transvalia  20 – 5 Garsfontein.

NWU Vaal Sport reeks

Eerste spanne

Dr Malan 8 – 57 Florida
Bastion vs Brits
Standerton vs Alberton
Linden vs Hoogenhout
Hartebeespoort vs Hans Moor.

Onder 16

Dr Malan 24 – 26 Florida
Bastion vs Brits
Standerton vs Alberton
Linden vs Hoogenhout
Hartebeespoort vs Hans Moor.

Onder 15

Dr Malan 24 – 24 Florida
Bastion vs Brits
Standerton vs Alberton
Linden vs Hoogenhout
Hartebeespoort vs Hans Moor.

Onder 14

Dr Malan 0 – 50 Florida
Bastion vs Brits
Standerton vs Alberton
Linden vs Hoogenhout
Hartebeespoort vs Hans Moor.

Wesgro Sentrale skole reeks

Eerste spanne

Noord Kaap 49 – 27 Wittberg
Jim Fouchee BVHS (afgestel word in Augustus gespeel)

Onder 16

Noord Kaap 14 – 40 Wittberg
Jim Fouchee BVHS (afgestel word in Augustus gespeel)

Onder 15

Noord Kaap 15 – 10 Wittberg
Jim Fouchee BVHS (afgestel word in Augustus gespeel)

Onder 14

Noord Kaap 5 – 12 WittbergJim Fouchee BVHS (afgestel word in Augustus gespeel)

Super reeks

Eerste spanne

Bergsig  26 – 48 Die Wilgers

Onder 16

Bergsig  16 – 15 Die Wilgers

Onder 15

Bergsig 12 – 14  Die Wilgers

Onder 14

Bergsig  20 – 5 Die Wilgers

PUK Interprovinsiale reeks

Eerstes

Oos Moot 30 – 19 Centurion

U/16

Oos Moot 39 – 19 Centurion

U/15

Oos Moot 14 – 21 Centurion

U/14

Oos Moot 27 – 5 Centurion

Other results

First XV

Jeppe boys 33 – 27 St Albans

Tom Naude 20 – 48 Heuwelkruin

Ben Vorster 84 – 7 Ellisras

Lydenburg 67 – 14 Merensky

Curro Nelspruit 19 – 10 Penryn College

Allen Glen 22 – 17 Zeerust

Ermelo 23 – 14 Midstream College

Hermanus 24 – 17 Hugenote (Wellington)

Strand 20 – 27 Brackenfell

Glenwood 37 – 12 Maritzburg College

Westville 32 – 13 Nothwood

DHS 28 – 15 George Campbell

Pionier 41 – 39 Wilgerivier

Goudveld 45 – 14 Sentraal

Welkom Gim 43 – 14 Louis Botha

Blouskool 5 – 5 Kalahari

Bishops 24 – 7 Hopefield

Paarl boys high 64 – 8 Grens

HTS Drostdy 40 – 18 Belville

Paarl Gim 38 – 0 Durbanville

DF Malan 38 – 3 Swartland

Punt 29 – 24 Worcester Gim

Oakdale 46- 12 Mendoza (Arg)

 

U/16

Jeppe boys 74 – 5 St Albans

Tom Naude 48 – 19 Heuwelkruin

Ben Vorster 50 – 5 Ellisras

Lydenburg 20 – 12 Merensky

Curro Nelspruit 50 – 12 Penryn College

Allen Glen 20 – 5 Zeerust

Ermelo 27 – 0 Midstream College.

Hermanus 30 – 17  Hugenote (Wellington)

Strand14 – 22 Belville

Glenwood 21 – 35 Maritzburg College

Pionier 5 – 31 Wilgerivier

Westville 19 – 25 Northwood

DHS 59 – 7 George Campbell

Stirling 27 – 10 Port Rex

Hudson park 15 – 22 St Andrews

Selborne College 10 – 5 Marlow landbou

Dale College 54 – 15 Nico Malan

Queens College 24 – 0 Brandwag

Kingswood College 17  – 49 Framesby

Graeme College 7 – 31 Grey High

Pearson 62 – 3 Muir College

Union High 19 – 17 Cambridge

Goudveld 27 – 24 Sentraal

Blouskool 45 – 8 Fiksburg

Bishops 45 – 0 Hopefield

Paarl Gim 27 – 14 HTS Drostdy

Paarl Boys 39 – 0 Klein Nederburg

Paul Roos 27 – 24 Durbanville

DF Malan 14 – 12 Swartland

 

 

U/15

Jeppe boys 14 – 0 St Albans

Pionier 38 – 5 Wilgerivier

Ben Vorster 29 – 12 Ellisras

Lydenburg 8 – 34 Merensky

Curro Nelspruit 73 – 0 Penryn College

Allen Glen 19 – 10 Zeerust

Mistream College 35 – 8 Ermelo

Hermanus 19 – 24 Hugenote (Wellington)

Strand 12 – 43 Belville

Glenwood 8 – 3 Maritzburg College

Westville 28 – 0 Northwood

DHS 12 – 5 Geroge Campbell

Stirling 29 – 0 Port Rex

St Andrews College 31 – 12 Hudson park

Kingswood College 17 – 21 Framesby

Graeme College 0 – 31 Grey High

Goudveld 24 – 22 Sentraal

Blouskool 39 – 5 Fiksburg

Bishops 22 – 17 Hopefield

Paarl Gim 11 – 5 HTS Drostdy

Paul Roos 29 – 0 Durbanville

paarl Boys high 65 – 3 Hottentots Holland

DF Malan 10 – 14 Swartland

Oakdale 57 – 7 Stellenberg

 

 

 

U/14

Jeppe boys 38 – 8 St Albans

Tom Naude 5 – 5 Heuwelkruin

Ben Vorster 71 – 5 Ellisras

Lydenburg 0 – 43 Merensky

Curro Nelspruit 68 – 5 Penryn College

Midstream 7 – 12 Ermelo

Hermanus 39-  20 Hugenote (Wellington)

Strand 5 – 34 Brackenfell

Glenwood 14 – 17 Maritzburg College

Allen Glen 31 – 0 Zeerust

Northwood 12 – 12 Westville

DHS 55 – 0 George Campbell

Stirling 50 – 5 Port Rex

Hudson park 40 – 24 St Andrews

Selborne College 50 – 7  Marlow landbou

Dale College 24 – 21 Nico Malan

Queens College 5 – 35 Brandwag

Kingswood College 0 – 69 Framesby

Graeme College 10 – 54 Grey High

Pearson 61 – 0 Muir College

Union High 0 – 59 Cambridge

Goudveld 0 – 56 Sentraal

Blouskool 15 – 29 Schweizer Reneke

Bishops 19 – 7 Weston

HTS Drostdy Belville

Paarl Boys 75 – 0 Hottentots Holland

Paarl Gim 36 – 0 HTS Drostdy

Paul Roos 10 – 7 Durbanville

DF Malan 36 – 7 Swartland

Oakdale 7 – 19 Stellenberg

 

Schools rugby results 17 March 2018

17 March 2018

KES 29 – 19 St Stithians

Jeppe boys 32 – 9 St John’s

St Davids 26 – 5 Parktown

St Albans 87 – 3 Sutherland

St Benedicts 35 – 5 Queens high (jhb)

Waterkloof 11 – 39 Helpmekaar

Affies 40 – 7 Diamantveld

HTS John Vorster 32 – 3 Tom Naude

Frikkie Meyer 36 – 8 Wonderboom

Frans Du Toit 24 – 22 Bergvlam

Stanford Lake 12 – 15 Eric Louw

Warmbad  24 – 12 HF Verwoed

Merensky 36 – 0 Southdowns College

Duineveld 8 – 53 Marlow landbou

Goudveld 54 – 5 Fichardtpark

Framesby 8 – 10 St Andrews

Nico Malan 28 – 7 Punt

Kingswood 61 – 3 Muir College

Dale College 8 – 3 Hudson Park

Woodridge 22 – 0 Andrew Rabie

Despatch 45 – 17 Volkskool

Westville 31 – 20 Michaelhouse

Kearsney College 23 – 22 Northwood

Hilton College 38 – 14 DHS

Maritzburg College 32 – 12 St Charles

Charlie Hofmeyer 0 – 37 DF Malan

Witteberg 59 –  20 Ermelo

Grey College 49 – 12 Welkom Gim

Allen Glen 88 – 5 Bracken High

Curro Nelspruit 60 – 8 Curro Hazeldean

Beaulieu College 0 – 52 Redhille

Northcliff 48 – 7 CBC Boksburg

Rand park 17 – 12 Bryanstone

Fourways 10 – 44 Clifton

Carletonville 36 – 17 AHS Sasolburg

Benoni high 12 – 5 Edenvale

Bridgton 22 – 31 Pearson

AHS Kroonstad 17 – 17 HTS Louis Botha

Erasmus 14 – 12 Nylstroom

Union High 12 – 19 St Andrews ( Bloem)

Blouskool 13 – 7 HTS Welkom

 

U/16

KES 8 – 7  St Stithians

Jeppe boys 19 – 0 St John’s

St Davids 8 – 7 Parktown

St Albans vs Sutherland

Waterkloof 20 – 41 Helpmekaar

Affies 14 – 12 Diamantveld

HTS John Vorster 33 – 10 Tom Naude

Frikkie Meyer 79 – 5 Wonderboom

Frans Du Toit 7 – 8 Bergvlam

Stanford Lake 12 – 14 Eric Louw

Warmbad  14 – 17 HF Verwoed

Merensky 58 – 0 Southdowns College

Duineveld 19 – 27 Marlow landbou

Witteberg 26 – 5 Ermelo

Framesby 23 – 14 St Andrews

Nico Malan 14 – 3 Punt

Hudson park 36 – 12 Grens

Westville 53 – 7 Michaelhouse

Kearsney College 20 – 19 Northwood

Hilton College 29 – 5 DHS

Maritzburg College 25 – 10 St Charles

Charlie Hofmeyer vs DF Malan

Grey College 50 – 7 Welkom Gim

Allen Glen 34 – 0 Bracken High

Curro Nelspruit 52 – 14 Curro Hazeldean

Northcliff 57 – 0 CBC Boksburg

Stellenberg 22 – 8 Hopefield

Fourways 43 – 5 Clifton

Bridgton 33 – 15 Knysna high

Erasmus 29 – 13 Nylstroom

Union High 19 – 12 St Andrews ( Bloem)

Blouskool 34 – 7 HTS Welkom

U/15

KES 29 – 8 St Stithians

Jeppe boys 10 – 22 St John’s

St Davids 13 – 1 8 Parktown

St Albans vs Sutherland

St Benedicts 34 – 0 Queens high (jhb)

Waterkloof 0 – 40 Helpmekaar

Affies 27 – 5 Diamantveld

HTS John Vorster 22 – 12 Tom Naude

Frikkie Meyer 14 – 12 Wonderboom

Frans Du Toit 31 – 10 Bergvlam

Stanford Lake 0 – 35 Eric Louw

Merensky 66 – 0 Southdowns College

Duineveld 12 – 20 Marlow landbou

Witteberg 57 – 10 Ermelo

Framesby 29 – 7  St Andrews

Hudson park 35 – 20 Grens

Despatch 50 – 0 Newton Tech

Nico Malan 17 – 8 Otto Du Plessis

Westville 17 – 8 Michaelhouse

Kearsney College 22 – 22 Northwood

Hilton College 27 – 0 DHS

Maritzburg College 15 – 5 St Charles

Charlie Hofmeyer vs DF Malan

Grey College vs Welkom Gim

Allen Glen 0 – 12 Bracken High

Curro Nelspruit 64 – 0 Curro Hazeldean

Northcliff 19 – 3 CBC Boksburg

Stellenberg 15 – 24 Hopefield

Fourways 0 – 44 Clifton

Carletonville 31 – 0 AHS Sasolburg

AHS Kroonstad 34 – 0 Riebeeckstad

Erasmus 52 – 0 Nylstroom

Union High 12 – 27 St Andrews ( Bloem)

Blouskool 15 – 17 HTS Welkom

U/14

KES 41 – 0 St Stithians

St Davids 7 – 26 Parktown

St Albans vs Sutherland

St Benedicts 42 – 0 Queen high (Jhb)

Waterkloof 3 – 27 Helpmekaar

Affies 27 – 5 Diamantveld

HTS John Vorster 0 – 21 Tom Naude

Frikkie Meyer 43 – 5 Wonderboom

Frans Du Toit 24 – 5 Bergvlam

Warmbad 10 – 0 HF Verwoed

Merensky 63 – 0 Southdowns College

Duineveld 22 – 10 Marlow landbou

Witteberg 5 – 27 Ermelo

Hudson park 46 – 7 Grens

Nico Malan 26 – 0 Andrew Rabie

Westville 55 – 7 Michaelhouse

Kearsney College 10 – 17 Northwood

Hilton College 15 – 7 DHS

Maritzburg College 43 – 5  St Charles

Charlie Hofmeyer vs DF Malan

Grey College 48 – 5 Welkom Gim

Allen Glen 28 – 0 Bracken High

Curro Nelspruit 67 – 0 Curro Hazeldean

Northcliff 30 – 0 CBC Boksburg

Stellenberg 52 – 5 Hopefield

Fourways 0 – 46 Clifton

Carletonville 36 – 0 AHS Sasolburg

AHS Kroonstad 22 – 5 HTS Sasolburg

Erasmus 17 – 5 Nylstroom

Union High St Andrews ( Bloem)

Blouskool 27 – 15 HTS Welkom

Border schools rugby day

Phillip Mtywaku 22 – 17  Alphandale
De Vos Malan 19 – 38 Lillyfontein
Port Rex vs Chief Boklein
Cambridge 34 – 3 Umtata
Dale College 8 – 3 Hudson Park
Queen’s College 24 – 8 Grens
Selborne College 31 – 10 Stirling.

Union High 17 – 10 St Andrews ( Bloem)

Boland landbou rugby day

Portville 10 – 40 Durbanville

Hottentots Holland vs Langenhoven Gim

HTS Belville vs Hugenote

Hopefield 45 – 0 Edgemead

Hermanus 5 – 5  Belville

Strand 5 – 20 SACS A

Bredasdorp 20 – 0 Parrow

Stellenberg B 30 – 0 Paulus Joubert

Brackenfel 5 – 15 Worcester Gimnasium

Fairbairn College vs Monument park

New Orleans vs Fairmont

Hottentots Holland vs Edgemead

Langenhoven Gim 0 – 25 Durbanville

Boland Landbou B 15 – 10 SACS B

Hugenote 10 – 20 SACS A

Porterville vs Hermanus

Paulus Joubert vs Hopefield

Fairbairn College 20 – 20 Parrow

Boland Landbou B 0 – 25 Stellenberg B

Belville vs New Orleans

HTS Belville 10 – 5  SACS B

Fairmont vs Bredasdorp

Strand vs Worcester Gimnasium

Brackenfell vs Monument park

Boland Landbou20 – 24 Garsfontein

HTS Drostdy 36 – 19 Stellenberg

 

PUK Super 16 reeks

Oosterland 3 – 31 Stoffberg

Pretoria Noord 38 – 6 Delmas

Overvaal vs Alberton high

Leeuwenhof 50 – 7 Bekker

Piet Retief vs Pionier (uitgestel)

Ferrum 33 – 14 Volksrust

Vryburg vs Wolmaranstad

Fochville 14 – 11 Schoonspruit

O/16

Oosterland 3 – 8 Stoffberg

Pretoria Noord 41 – 10 Delmas

Leeuwenhof 20 – 8 Bekker

Piet Retief vs Pionier (uitgestel)

Ferrum 29 – 12 Volksrust

Vryburg 29 – 29 Wolmaranstad

Fochville 48 – 5 Schoonspruit.

O/15

Oosterland 10 – 40 Stoffberg

Pretoria Noord 15 – 17 Delmas

Leeuwenhof 43 – 7 Bekker

Piet Retief vs Pionier (uitgestel)

Ferrum 32 – 14 Volksrust

Vryburg vs Wolmaranstad

Fochville 43 – 5 Schoonspruit.

O/14

Oosterland 12 – 12 Stoffberg

Pretoria Noord 48 – 19 Delmas

Leeuwenhof 20 – 5 Bekker

Piet Retief vs Pionier (uitgestel)

Ferrum 19 – 0 Volksrust

Vryburg vs Wolmaranstad

Fochville 53 – 0 Schoonspruit.

PUK Prestige reeks

Eerste spanne

Noordheuwel 42 – 7 Wesvalia
Potch Volkskool 20- 15 Die Anker
Zwartkop 21 – 15 Middelburg
Driehoek 14 – 36 Randburg
HTS Witbank 21 – 39  Potch Gim
Montana 57 – 5 Oosterlig
Lichtenburg 36 – 24 Jeugland
Marais Viljoen 50 – 29 Hugenote.

O/16

Noordheuwel 42 – 17 Wesvalia
Potch Volkskool 5 – 17 Die Anker
Zwartkop 23 – 12 Middelburg
Driehoek 49 – 0 Randburg
HTS Witbank 7 – 19 Potch Gim
Montana 42 – 13 Oosterlig
Lichtenburg 22 – 24  Jeugland
Marais Viljoen 28 – 18 Hugenote.

O/15

Noordheuwel 53 – 0 Wesvalia
Potch Volkskool 7 – 17 Die Anker
Zwartkop 21 – 7 Middelburg
Driehoek 14 – 21   Randburg
HTS Witbank 12 – 38  Potch Gim
Montana 22 – 0 Oosterlig
Lichtenburg 22 – 12 Jeugland
Marais Viljoen 52 – 5 Hugenote.

O/14

Noordheuwel 22 – 7 Wesvalia
Potch Volkskool 0 – 48 Die Anker
Zwartkop 20 – 5 Middelburg
Driehoek 0 – 17 Randburg
HTS Witbank 7 – 16  Potch Gim
Montana 50 – 0 Oosterlig
Lichtenburg 45 – 0 Jeugland
Marais Viljoen 53 – 0  Hugenote.

 

NWU Vaal Sport reeks

Hans Moor 24 – 24 Dr Malan

Florida 52 – 0 Brits

Hoogenhout 13 – 12 Riebeeckrand

Linden 57 – 12 Hartebeespoort

Secunda 20  24 Alberton

Bastion 20 – 28 Standerton

O/16

Hans Moor 26 – 0 Dr Malan

Florida 19 – 12 Brits

Hoogenhout 22 – 26 Riebeeckrand

Linden 17 – 45 Hartebeespoort

Secunda 12 – 22 Alberton

Bastion 17 – 0 Standerton.

O/15

Hans Moor 0 – 51 Dr Malan

Florida 19 – 13 Brits

Hoogenhout 49 – 0 Riebeeckrand

Linden 24 – 0 Hartebeespoort

Secunda 0 – 12 Alberton

Bastion 24 – 7 Standerton

O/14

Hans Moor 12 – 14 Dr Malan

Florida 22 – 14 Brits

Hoogenhout 49 – 0 Riebeeckrand

Linden 0 – 7 Hartebeespoort

Secunda 5 – 24 Alberton

Bastion 12 – 20 Standerton

Super reeks

Wagpos 10 – 47 Brandwag

Dinamika 3 – 33 Heidelberg Volkies

Vereeniging Gim 15 – 13   Jan Viljoen

Bergsig 3 – 50 Ligbron

Tuine 8 – 29 Genl Hertzog

O/16

Wagpos 7 – 31 Brandwag

Dinamika 0 – 46 Heidelberg Volkies

Vereeniging Gim 14 – 20 Jan Viljoen

Bergsig 5 – 21 Ligbron

Tuine 7 – 10 Genl Hertzog

O/15

Wagpos 0 – 43 Brandwag

Dinamika 17 – 31 Heidelberg Volkies

Vereeniging Gim 10 – 12 Jan Viljoen

Bergsig 13 – 48 Ligbron

Tuine 12 – 21 Genl Hertzog

O/14

Wagpos 7 – 12  Brandwag

Dinamika 14 – 15 Heidelberg Volkies

Vereeniging Gim 19 – 19 Jan Viljoen

Bergsig 0 – 32 Ligbron

Tuine 12 – 19 Genl Hertzog

Tuks reeks

Eerstes

Nelspruit 14 – 17 Menlopark
Rustenburg 51 – 12 Eldoraigne
HTS Middelburg 7 – 68 Transvalia
Monument 73 – 3 Pietersburg
Garsfontein 18 – 8 Kempton park

O/16

Nelspruit 19 – 48 Menlopark
Rustenburg 12 – 17 Eldoraigne
HTS Middelburg 26 – 26 Transvalia
Monument 69 – 0 Pietersburg
Garsfontein 17 – 0 Kempton Park

O/15

Nelspruit 0 – 41 Menlopark
Rustenburg 53 – 0 Eldoraigne
HTS Middelburg 15 – 8 Transvalia
Monument 40 – 14 Pietersburg
Garsfontein 19 – 6 Kempton Park

O/14

Nelspruit 0 – 51 Menlopark
Rustenburg 33 – 21 Eldoraigne
HTS Middelburg 0 – 24 Transvalia
Monument 70 – 0 Pietersburg
Garsfontein 41 – 3 Kempton Park

PUK Interprovinsiale reeks

Oos Moot 22 – 5 Klerksdorp

Ben Vorster 39 – 7 Centurion

Onder 16

Oos Moot 0 – 27 Klerksdorp

Ben Vorster 79 – 5 Centurion

Onder 15

Oos Moot 7 – 5 Klerksdorp

Ben Vorster 7 – 15 Centurion

Onder 14

Oos Moot 7 – 50 Klerksdorp

Ben Vorster 33 – 13 Centurion

 

 

 

 

 

Onoorwonne spanne pak mekaar die naweek in NWU Sport reeks

Onoorwonne spanne pak mekaar die naweek

Eerste spanne

Alberton het sover in 3 wedstryde 157 punte aangeteken en net 19 punte afgestaan.  Secunda is egter ‘n baie goeie span, en het alreeds ‘n sterk Florida span 26 – 21 geklop. Die wedstryd behoort een van die bestes van die naweek te wees. Bastion is die verrassings pakket in die reeks die jaar en is nog onoorwonne en hulle speel teen die ander onoorwonne span Standerton. Standerton is ‘n span wat nie opgee nie, en gaan moeilik geklop word. Florida op hulle beurt speel teen Brits, altwee het reeds eenkeer verloor.

 

Onder 16 spanne

Brits is nog onoorwonne in die reeks en speel teen Florida. Florida het nog net 1 keer vas geval teen Secunda, hulle gaan egter nie weer kan bekostig om te verloor nie. Secunda lyk na die span om te klop in die reeks en is ook nog onoorwonne. Alberton het ook nog net 1 keer verloor en gaan die Secunda span moet klop indien hulle in wedloop wil bly vir ‘n top 4 plek. Riebeeckrand kan hulle kanse lewendig hou indien hulle Hoogenhout klop saterdag. Die Hoogenhout span soek steeds na hulle eerste wen in die reeks. Riebeeckrand durf nie Hoogenhout onderskat nie, wat baie goed rekenskap gegee het van hulle self teen Bastion en Florida.

Hans Moor is ook nog in die prentjie, en die onder 16 liga is die speelveld baie gelyk.

 

 

Onder 15 spanne

Daar is net 3 spanne in die onder 15 liga wie nog nie verloor het nie. Florida, Brits en Dr Malan. Florries gaan Brits aanvat op Florries se tuisveld, terwyl Dr Malan teen Hans Moor speel in ‘n Valke tweestryd. Linden het egter ‘n kans om die druk te hou op Florida en Hans Moor wanneer hulle teen Hartbeespoort speel.

 

Onder 14 spanne

Die enigste 2 onoorwonne spanne in die onder 14 liga, Florida en Brits speel teen mekaar saterdag. Florries het 191 punte aangeteken sover en alles voor hulle plat gevee. Brits moes egter  bietjie harder werk in 2 van die wedstryde teen Bastion en Alberton.  Florida gaan moeilik gekeer word in die NWU Sport reeks.

Alberton, Hans Moor, Dr Malan en Secunda het almal 2 wedstryd gewen, en gaan die naweek moet wen om die druk op Florida en Brits te hou. Hans Moor speel Dr Malan, en Secunda gaan Allies moet troef op hulle tuisveld.

Bepalings

Florida vs Brits

Hans Moor vs Dr Malan

Linden vs Hartbeespoort

Alberton vs Secunda

Bastion vs Standerton

Riebeeckrand vs Hoogenhout.