2018 Central region results

Sentrale streek uitslae

18 Aug 2018

Eerste spanne

Grey College 28 – 26 Paul Roos

Onder 16

Grey College 67 – 5 Paul Roos

Onder 15

Grey College 34 – 14 Paul Roos

Onder 14

Grey College 33 – 7 Paul Roos

Kovsies streek semi finaal

Eerste spanne

Welkom Gim 61 – 0 Louis Botha

Duineveld 39 – 36 Sentraal.

Wesgrow Sentrale skole reeks semi Finale

Onder 19 A

19 A Voortrekker 22 – Fichardtpark 21

19 A Witteberg 14 – Goudveld 31

19 A Noord-Kaap 5 – Diamantveld 6

19 A Sentraal 40 – Jim Fouche 19

Onder 19 B

19 B Diamantveld 19 – Fichardtpark 22

19 B Noord-Kaap 36 – Jim Fouche 7

19 B Witteberg 41 – Goudveld 36

19 B Sentraal 15 – Voortrekker 29

Onder 19 C

19 C Voortrekker 5 – Sentraal 43

19 C Witteberg 66 – Goudveld 0

19 C Fichardtpark 22 – Jim Fouche 10

Onder 16 A

16 A Sentraal 10 – Voortrekker 40

16 A Goudveld 15 – Fichardtpark 12

16 A Diamantveld 49 – Noord-Kaap 0

16 A Witteberg 29 – Jim Fouche 12

Onder 16 B

16 B Fichardtpark 12 – Goudveld 41

16 B Witteberg 10 – Diamantveld 19

16 B Voortrekker 20 – Sentraal 12

Onder 15 A

15 A Diamantveld 40 – Noord-Kaap 14

15 A Sentraal 13 – Jim Fouche 19

15 A Witteberg 11 – Voortrekker 15

15 A Goudveld 15 – Fichardtpark 13

 

Onder 15 B

15 B Fichardtpark 0 – Jim Fouche 50

15 B Sentraal 0 – Voortrekker 52

15 B Witteberg 0 – Diamantveld 45

 

Onder 14 A

14 A Diamantveld 50 – Fichardtpark 10

14 A Jim Fouche 24 – Noord-Kaap 10

14 A Sentraal 31 – Voortrekker 5

14 A Witteberg 29 – Goudveld 0

Onder 14 B

14 B Witteberg 12 – Goudveld 15

14 B Sentraal 33 – Diamantveld 17

14 B Voortrekker 29 – Fichartpark 17.

11 Aug 2018

Eerste spanne

HTS Drostdy 83 – 19 Diamantveld

Bethlehem Voortrekker 27 – 14 Jim Fouchee.

Onder 16

HTS Drostdy 35 – 26 Diamantveld

Bethlehem Voortrekker 29 – 33 Jim Fouchee

Onder 15

HTS Drostdy 34 – 20 Diamantveld

Bethlehem Voortrekker 62 – 5 Jim Fouchee

Onder 14

HTS Drostdy 17 – 7 Diamantveld

Bethlehem Voortrekker 28 – 19 Jim Fouchee

4 Aug 2018

Eerste spanne

HTS Drostdy 40 – 22 Noord Kaap

Onder 16

HTS Drostdy 49 – 5 Noord Kaap

Onder 15

HTS Drostdy 54 – 7 Noord Kaap

Onder 14

HTS Drostdy 51 – 5 Noord Kaap

Griffons finaal

Eerste spanne

Welkom Gim 30 – 8 Goudveld

Onder 16

Witteberg 24 – 7 Bethlehem Voortrekker

Onder 15

Welkom Gim 7 – 5 Bethlehem Voortrekker

Onder 14

Witteberg 22 – 17 Welkom Gim

28 Julie 2018

Griffons liga semi finale

Eerste spanne

Bethlehem Voortrekker  23 – 41 Goudveld

Witteberg 10 – 66 Welkom Gim

Onder 16

Bethlehem Voortrekker   24 – 11  Goudveld

Witteberg 31 – 21 Welkom Gim

Onder 15

Bethlehem Voortrekker  17 – 11 Goudveld

Welkom Gim 29 – 17 Witteberg

Onder 14

Bethlehem Voortrekker 0 – 0  Welkom Gim (Welkom Gim deur)

Witteberg 15 – 8 Rooiskool.

Eerste spanne

Diamantveld 19 – 22 Duineveld

Grey High 8 – 63 Grey College

Onder 16

Diamantveld 44 – 14 Duineveld

Grey High 16 – 28 Grey College

Onder 15

Diamantveld 45 – 0 Duineveld

Grey High 6 – 42 Grey College

Onder 14

Diamantveld 54 – 0 Duineveld

Grey High 29 – 31 Grey College

21 Julie 2018

Free State and GW

Witteberg 19 – 17 Hentie Cilliers

Welkom Gim 36 – 16 Goudveld

Beth Voortrekker 62 – 22 Wilgerivier

Noord Kaap 41 – 12 Fichardtpark

Jim Fouchee 15 – 46 Diamantveld

 

26 Mei 2018

Eerste spanne

Noord Kaap 50 – 19 Sentraal
Diamantveld 26 – 39 Voortrekker Bethlehem
Welkom Gim 73 – 12 Witteberg
Goudveld 57 – 15 Rooiskool
Wilgerrivier vs Hentie Cilliers
Wessel Maree 36 – 17 Henneman.

Onder 16

Noord Kaap 29 – 24 Sentraal
Diamantveld 62 – 5 Voortrekker Bethlehem
Welkom Gim 14 – 20 Witteberg
Goudveld 67 – 3 Rooiskool
Wilgerrivier vs Hentie Cilliers.

Onder 15

Noord Kaap 10 – 45 Sentraal
Diamantveld 17 – 5 Voortrekker Bethlehem
Welkom Gim 12 – 39 Witteberg
Goudveld 57 – 0 Rooiskool
Wilgerrivier vs Hentie Cilliers.

Onder 14

Noord Kaap 0 – 61 Sentraal
Diamantveld 33 – 15 Voortrekker Bethlehem
Welkom Gim 7 – 14 Witteberg
Goudveld 15 – 19 Rooiskool
Wilgerrivier vs Hentie Cilliers.

19 Mei 2018

Eerste spanne

Wilgerivier 18 – 12 AHS kroonstad
Welkom Gim 20 – 20 Hentie Cillliers
Bethlehem Voortrekker 23 – 21 Witteberg
Noord Kaap 27 – 42 Duineveld
JIm Fouchee 10 – 40 Goudveld
Kalahari 19 – 39 De Aar
Landboudal 13 – 34 Fichardtpark
Louis Botha 31 – 26 Sentraal
Diamantveld 57 – 24 Upington
Blouskool 65 – 0 HTS Sasolburg
Affies 28 – 39 Grey College

Onder 16

Wilgerivier vs AHS kroonstad
Welkom Gim vs Hentie Cillliers
Bethlehem Voortrekker 10 – 41 Witteberg
Noord Kaap 32 – 36 Duineveld
JIm Fouchee 19 – 12 Goudveld
Landboudal 26 – 22 Fichardtpark
Blouskool 45 – 0 HTS Sasolburg
Affies 38 – 24 Grey College

Onder 15

Wilgerivier vs AHS kroonstad
Welkom Gim vs Hentie Cillliers
Bethlehem Voortrekker 7 – 7 Witteberg
Noord Kaap 12 – 17 Duineveld
JIm Fouchee 17 – 20 Goudveld
Kalahari 17 – 20 De Aar
Landboudal 10 – 8 Fichardtpark
Blouskool 5 – 42 HTS Sasolburg
Affies 13 – 17 Grey College

Onder 14

Wilgerivier vs AHS kroonstad
Welkom Gim vs Hentie Cillliers
Bethlehem Voortrekker 37 – 12 Witteberg
Noord Kaap 0 – 29 Duineveld
JIm Fouchee 34 – 3 Goudveld
Landboudal 7 – 31 Fichardtpark
Blouskool 47 – 0 HTS Sasolburg
Affies 24 – 8 Grey College

 

12 Mei 2018

Eerste spanne

Grey College 62 – 22 Selborne College

Noord Kaap 16 – 22 Diamantveld

Duineveld 25 – 22 Upington

Kalahari 34 – 22 Kathu

Welkom Gim 52 – 7 Rooiskool

Bethlehem Voortrekker 14 – 31 Goudveld

Witteberg 15 – 12  Wilgerivier

Sentraal  36 – 13 Jim Fouchee

Louis Botha 60 – 22  Landboudal

Hoopstad 69 – 0 Theunissen

Blouskool 5 – 14 Riebeeckstad

Brandfort 45 – 5  Zastron

Bultfontein 64 – 0 Sandveld.

Onder 16 spanne

Grey College 38 – 19 Selborne College

Noord Kaap 20 – 12 Diamantveld

Duineveld 52 – 0 Upington

Goudveld 19 – 5 Betlehem Voortrekker

Witteberg 66 – 0 Wilgerivier

Welkom Gim 63 – 0 Rooiskool

Sentraal 15 – 15   Jim Fouchee.

Onder 15

Grey College 41 – 3 Selborne College

Noord Kaap 0 – 31 Diamantveld

Duineveld 14 – 15 Upington

Kalahari 29 – 19 Kathu

Blouskool 7 – 10 Riebeeckstad

Bethlehem Voortrekker 36 – 16 Goudveld

Welkom Gim 17 – 0 Rooiskool

Witteberg 56 – 3 Wilgerivier

Sentraal 26 – 9 Jim Fouchee.

Onder 14

Grey College 39 – 0 Selborne College

Noord Kaap 7 – 45 Diamantveld

Duineveld 21 – 7 Upington

Bethlehem Voortrekker 34 – 0 Goudveld

Welkom Gim 14 – 29 Rooiskool

Sentraal 38 – 7  Jim Fouchee.

5 Mei 2018

First XV

Paarl Boys high 20 – 34 Grey College

Fichardtpark 10 – 24 Sentraal

Witteberg 63 – 12 AHS Rooiskool

Goudveld 33 – 17 Wilgerivier

Voortrekker Beth 27 – 29 Hentie Cilliers

Louis Botha 28 – 16 Jim Fouchee

Blouskool 33 – 20 Henneman

Landboudal 51 – 13 Kathu

St John’s College 58 – 0 St Andrews College

Riebeeckrand 39 – 10 HTS Sasolburg.

Under 16

Paarl Boys high 10 – 31 Grey College

Sentraal 27 – 7 Fichardtpark

Witteberg 62 – 0 AHS Rooiskool

Goudveld 59 – 13 Wilgerivier.

Voortrekker Beth 53 – 13 Hentie Cilliers

Landboudal 40 – 3 Kathu

Blouskool 71 – 14 Henneman.

Under 15

Paarl Boys high 18 – 26 Grey College

Fichardtpark 5 – 15 Sentraal

Voortrekker Beth 52 – 5 Hentie Cilliers

Witteberg 48 – 5 AHS Kroonstad

Goudveld 59 – 7 Wilgerivier.

Blouskool 51 – 0 Henneman

Landboudal 34 – 0 Kathu

St Andrews College 31 – 14 Graeme College.

Under 14

Paarl Boys high 10 – 6 Grey College

Fichardtpark 5 – 25 Sentraal

Voortrekker Beth 24 – 22 Hentie Cilliers

Landboudal 22 – 14 Kathu

Witteberg 10 – 31 AHS Kroonstad.

30 April 2018

First XV

Stellenberg 52 – 12 Noord Kaap
Diamantveld 17 – 28 Hugenote
Paarl Gim 24 – 7 Welkom Gim
Grey College 36 – 21 Monnas

Under 16

Waterkloof 9 – 7 Diamantveld
Monnas 20 – 10 Grey College
HTS Middelburg 24 – 7 Duineveld.

Under 15

Waterkloof 0 – 21 Diamantveld
Monnas 3 – 27 Grey College
HTS Middelburg 56 – 0 Duineveld.

Under 14

Waterkloof 29 – 19 Diamantveld
Monnas 3 – 34 Grey College
HTS Middelburg 36 – 7 Duineveld.

Klein karoo toernooi

Sentraal 36 – 8 Worcester Gim
Duineveld 10 – 5 Brackenfell
Schoonspruit 43 – 27 Jim Fouchee

Other results

Under 14

St Andrews 12 – 40 St Benedicts

28 April 2018

Wildeklawer

Welkom Gim 31 – 10 Hugenote
Noord Kaap 24 – 56 Oakdale Landbou
Diamantveld 27 – 26 Helpmekaar
Grey College 47 – 5 HTS Drostdy.

Under 16

Grey College 38 – 19 EG Jansen
HTS Middelburg 7 – 11  Diamantveld
Helpmekaar 38 – 3 Duineveld.

Under 15

Grey College 57 – 3 EG Jansen
HTS Middelburg  14 – 12 Diamantveld
Helpmekaar 71 – 5 Duineveld.

Under 14

Grey College 29 – 14 EG Jansen
HTS Middelburg  12 – 33 Diamantveld
Helpmekaar  62 – 5 Duineveld.

Klein karoo toernooi

Duineveld 40 – 38 Sentraal
Bridgton 27 – 40 Jim Fouchee

Other results

First XV

Landboudal 31 – 14 Augsburg Gim
Reitz 29 – 12 Ficksburg

Under 16

Landboudal 26 – 7 Augsburg Gim.

Under 15

Landboudal 7 – 15 Augsburg Gim

Under 14

St Andrews 52 – 5 Cornwall Hill
Penryn College 34 – 5 St Andrew’s
Landboudal 17 – 38 Augsburg Gim.

21 April 2018

Eerste spanne

Witteberg 29 – 41 Goudveld
Voortrekker Beth 0 – 64 Welkom Gim
Fichardtpark 19 – 29 Jim Fouchee
AHS Kroonstad 31 – 24 Hentie Cilliers
Wessel Maree 34 – 12 HTS Sasolburg
Riebeeckstad 38 – 14 Henneman.

Onder 16

Witteberg 55 – 0 Goudveld
AHS Kroonstad 8 – 45 Hentie Cilliers
Voortrekker Beth 27 – 24 Welkom Gim
Jim Fouchee 29 – 5 Fichardtpark.

Onder 15

Witteberg 50 – 8 Goudveld
Voortrekker Beth 46 – 5 Welkom Gim
AHS Kroonstad 16 – 25 Hentie Cilliers
Jim Fouchee 38 – 3 Fichardtpark.

Onder 14

Witteberg 22 – 12 Goudveld
Voortrekker Beth 33 – 17 Welkom Gim
AHS Kroonstad 41 – 19 Hentie Cilliers.
Jim Fouchee 9 – 22 Fichardtpark.

14 April  2018

Eerste spanne

Grey College 66 – 15 Waterkloof
Upington vs Noord kaap
Landboudal 20 – 15 Jim Fouchee
Hoopstad 20 – 5 Welkom
Blouskool 21 – 20 HTS Welkom
Hentie Cilliers 0 – 23 Goudveld
Louis Botha 34 – 15 Fichardtpark
Wilgerivier 8 – 58 Welkom Gim
Voortrekker Beth 33 – 25 Rooiskool
Witteberg 36 – 21 Sentraal

Onder 16

Grey College 58 – 0 Waterkloof
Upington vs Noord kaap
Landboudal 0 – 52 Jim Fouchee
Hentie Cilliers 19 – 26 Goudveld
Wilgerivier 3 – 24 Welkom Gim
Voortrekker Beth 73 – 7 Rooiskool
Witteberg 45 – 7 Sentraal
St Benedicts 63 – 12 St Andrews Bloem

Onder 15

Grey College 53 – 0 Waterkloof
Upington vs Noord kaap
Landboudal 7 – 29 Jim Fouchee
Hentie Cilliers 0 – 10 Goudveld
Wilgerivier 0 – 54 Welkom Gim
Voortrekker Beth 54 – 0 Rooiskool
Witteberg 31 – 5 Sentraal

Onder 14

Grey College 78 – 0 Waterkloof
Upington vs Noord kaap
Landboudal 0 – 27 Jim Fouchee
Hentie Cilliers 22 – 17 Goudveld
Wilgerivier vs Welkom Gim
Voortrekker Beth 12 – 10 Rooiskool
Witteberg 7 – 32 Sentraal

7 April 2018

For all the holiday results please click here

24 Maart 2018

Eerste spanne

Noord Kaap 49 – 27 Wittberg
Goudveld 45 – 14 Sentraal
Welkom Gim 43 – 14 Louis Botha
Blouskool 5 – 5 Kalahari

Onder 16

Noord Kaap 14 – 40 Wittberg
Goudveld 27 – 24 Sentraal
Blouskool 45 – 8 Fiksburg

Onder 15

Noord Kaap 15 – 10 Wittberg
Goudveld 24 – 22 Sentraal
Blouskool 39 – 5 Fiksburg

Onder 14

Noord Kaap 5 – 12 Wittberg
Goudveld 0 – 56 Sentraal
Blouskool 15 – 29 Schweizer Reneke.

17 Maart 2018

Eerste spanne

Affies 40 – 7 DiamantveldDuineveld 8 – 53 Marlow landbou
Goudveld 54 – 5 Fichardtpark
Witteberg 59 – 20 Ermelo
Grey College 49 – 12 Welkom Gim
AHS Kroonstad 17 – 17 HTS Louis Botha
Union High 12 – 19 St Andrews ( Bloem)
Blouskool 13 – 7 HTS Welkom.

Onder 16 spanne

Duineveld 19 – 27 Marlow landbou
Witteberg 26 – 5 Ermelo
Grey College 50 – 7 Welkom Gim
Union High 19 – 12 St Andrews ( Bloem)
Blouskool 34 – 7 HTS Welkom
Affies 14 – 12 Diamantveld

Onder 15 spanne

Affies 27 – 5 Diamantveld
Duineveld 12 – 20 Marlow landbou
Witteberg 57 – 10 Ermelo
AHS Kroonstad 34 – 0 Riebeeckstad
Union High 12 – 27 St Andrews ( Bloem)
Blouskool 15 – 17 HTS Welkom.

Onder 14 spanne

Affies 27 – 5 Diamantveld
Duineveld 22 – 10 Marlow landbou
Witteberg 5 – 27 Ermelo
Grey College 48 – 5 Welkom Gim
AHS Kroonstad 22 – 5 HTS Sasolburg
Union High St Andrews ( Bloem)
Blouskool 27 – 15 HTS Welkom.

10 Maart 2018

Eerste spanne

Belvedere 54 – 14 Solomon Senekal
Diamantveld 39 – 29 Goudveld
Witteberg 40 – 15 Fichardtpark
BVHS 32 – 17 Sentraal
Jim Fouchee 10 – 23 Duineveld
Noordheuwel 15 – 30 Goudveld
Oos-Moot 25 – 5 Witteberg
Zwartkop 20 – 20 Duineveld
Pretoria Boys 15- 20 Diamantveld
Monument 10 – 5 Welkom Gim
Garsfontein 45 – 0 Voortrekker Bethlehem

Under 16

Diamantveld 45 – 17 Goudveld
Witteberg 57 – 0 Fichardtpark
BVHS 19 – 5 Sentraal
Jim Fouchee 12 – 48 Duineveld

Under 15

Diamantveld 63 – 0 Goudveld
Landboudal 13 – 10 Upington
Witteberg 61 – 0 Fichardtpark
BVHS 27 – 3 Sentraal
Jim Fouchee 28 – 19 Duineveld

Under 14

Diamantveld 69 – 0 Goudveld
Landboudal 7 – 19 Upington
Witteberg 5 – 5 Fichardtpark
BVHS 0 – 28 Sentraal.

3 Maart 2018

Fichardtpark Rugby dag

Fichardtpark 25 – 23 AHS Kroonstad

Noord Kaap 30 – 10 HTS Louis Botha

Welkom Gim 41 – 7 Marlow landbou

Upington 19 – 10 Jim Fouchee

Landboudal 25 – 12 St Andrews Bloem

Aliwal Noord 14 – 8 Sand Du Plessis

Riebeeckrand 53 – 3 President Steyn

De Aar 50 – 0 Bloemfontein

Brandford 33 – 21 HTS Welkom